چرا به یک سایت فروشگاهی یا فروشگاه آنلاین نیاز هست؟

چرا به یک سایت فروشگاهی نیاز هست؟

چرا به یک سایت فروشگاهی یا فروشگاه آنلاین نیاز هست؟

 

چرا به یک سایت فروشگاهی یا همان فروشگاه آنلاین نیاز هست؟

طراحی وب سایت فروشگاهی باعث توسعه کسب و کار و افزایش فروش بنگاه ها، فروشگاه ها، شرکت ها، آژانس ها و … خواهد شد. اما در راه اندازی، طراحی یا سفارش یک فروشگاه اینترنتی می بایست بر اصول اولیه سئو (بهینه سازی موتورهای جستجوبازاریابی اینترنتی و آنلاین، کاربرپسندی، استفاده از تکنولوژی های نوین و درک درست نیازمندی های کاربران، تمرکز داشت. همچنین در طراحی وبسایت فروشگاهی به غیر از زیبایی باید به عوامل مهمتری که موجب افزایش بازدیدکنندگان و باعث تبدیل ترافیک سایت به مشتری فروشگاه می شوند، توجه ویژه ای داشت.

امروزه یک فروشگاه اینترنتی و مجازی متناسب با نوع و مقیاس کسب و کار و بیزینس مربوطه، می تواند به خلق تفاوت ها نوین و مفید بیانجامد و موجب ایجاد رشد قابل ملاحظه ای در ارزش و مقدار فروش نسبت به رقیبان شود. اگر در کسب و کار خود محصولات یا خدماتی وجود دارد که قصد معرفی آنها به کاربران دنیا و فضای مجازی را داشته باشید، قطعا بهترین راه برای تبلیغ و عرضه محصول و خدمات، ایجاد سایت یا فروشگاه اینترنتی و آنلاین متناسب با نیاز جامعه مشتریان، هست. در چند سال اخیر، موفقیت و توفییق های روز افزون کسب و کارهای اینترنتی باعث شده است که این فضا کاربران و مشتریان همیشگی و مخصوص به خود را بدست بیاورد. به همین خاطر، وجود یک وب سایت فروشگاهی یا راه اندازی فروشگاه اینترنتی حرفه ای و بازاریابی اینترنتی و مستمر در این فضا، اهمیت بسیار بالایی پیدا کرد است.

سرمایه گذاری های بیش از پیش در این عرصه، باعث شده است بسیاری از شرکت ها و صاحبان برندهای مطرح دنیا، عرضه کنندگان خدمات و سرویس های عمومی و تخصصی به اقشار مختلف جامعه، مشاغل خانگی و … ، فضای کاملا جدید بوجود آمده را به یک فضای رقابتی تبدیل کنند. همه و همه ی این عوامل دست به دست هم داده اند تا برای موفقیت در دنیای اینترنت و وب، به تعیین استراتژی ها و وجود برنامه ریزی های بلند مدت و اختصاص سرمایه متناسب با مقیاس مجموعه (شرکت یا کسب و کار) موردنظر، نیازمند باشد. در نتیجه عوامل و تغییرات فوق، حضور موفق در دنیای رو به رشد وب، نیازمند حضوری تخصصی و حرفه ای هست.

 

ویژگی های فروشگاه اینترنتی موفق چیست؟

همانگونه که قبلا بدان اشاره شد، یک وب سایت تجاری یا فروشگاه اینترنتی حرفه ای باید بر پایه اصول مهندسی طراحی و متناسب با چارچوب نرم افزاری مناسب بنا نهاده شود. در نظر گرفتن اصول تجارت الکترونیک، بازاریابی دیجیتال و درک صحیح نیازمندی های کاربران از جوانب دیگر آن است. همچنین شکل طراحی و پیاده سازی باید به شکلی باشد که این طراحی از همه جوانب از جمله طراحی، مطالب، ساختار و عملکرد اطمینان خاطر کارفرما را به ارمغان آورد. درست است که سایت فروشگاهی می تواند فارغ از بزرگی یا کوچکی کسب و کار، مناسب کسب و کار مربوطه باشد و سبب رشد همه جانبه آن گردد. اما برای رسیدن به این مهم، باید به نکات و ویژگی هایی توجه کرد.

 

نکات ظریف و مهم در طراحی فروشگاه مجازی در مقایسه با سایر سایت ها :

یک وب سایت شرکتی صرفا جهت ایجاد حسن نیت شرکت مذکور و اطمینان شرکت از معرفی خدمات و محصولات خود به طور مستقیم است. این درحالیست که هدف از طراحی، راه اندازی و پیاده سازی یک وب سایت فروشگاهی تضمین کننده تعامل مستقیم شرکت یا کسب و کار مذکور با مشتریان خود بمنظور و تامین نیازهای اولیه و جدید آنها و درک بهتر نیازمندی ها در قالب ارائه محصولات و خدمات متناسب به مشتریان می باشد.

از جانب دیگر، یک سایت فروشگاه آنلاین دارای ویترینی است که محصولات را به همراه قیمت و جزئیات به معرض دید عموم گذاشته و از آنجایی که محصولات بسیار متنوع اند و امکان نوسان قیمت و تغییر مشخصات وجود دارد و این امر دائما تکرار می گردد، لازم است که بصورت مستمر و مکرر به این موارد رسیدگی شود. فروشگاه اینترنتی باید توانایی و امکانات مورد نیاز برای مدیریت این تغییرات و رسیدگی ها را داشته باشد و در این درحالیست که مدیر سایت (وبمستر) نباید در صورت قرارگیری در این شرایط دچار بحران شود. در معرفی محصولات سایت فروشگاهی باید کوچکترین و جزئی ترین موارد را نیز یادآور شد تا مشتری با دیدی باز واطمینان از خرید به انتخاب بپردازد. همچنین از تفاوت های دیگر  سایت فروشگاهی در مقایسه با سایت های دیگر، آماردهی جامع آن است. در سایت فروشگاهی شما قادرید آمار روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه فروش محصولات را دریافت کنید و آنها را با هم مقایسه و بررسی کامل کنید.

 

ویژه گی های تبلیغاتی در سفارش وب سایت فروشگاهی

ویژگی های هر سایت با توجه به نیاز فروشگاه و نوع محصولات متفاوت است و در ادامه به برخی ویژگی های مورد نیاز سایت فروشگاهی اشاره می شود. وب سایت فروشگاهی نیازمند بهینه سازی تخصصی و تبلیغات موثر جهت موفقیت بیشتر است. از ویژگی های تبلیغاتی می توان به وجود جایگاه بنرها با اندازه های مختلف در قالب سایت، ایجاد پنل اس ام اس، ارسال ایمیل تبلیغاتی و … اشاره کرد.

نمونه ای از ویژگی های وب سایت فروشگاهی :

 • پنل مدیریتی ساده و قدرتمند برای فروشگاه اینترنتی
 • امکان پرداخت آنلاین ایمن در فروشگاه اینترنتی
 • استفاده از قالب های حرفه ای برای فروشگاه
 • امکان مدیریت تصاویر و داده های چند رسانه ای
 • پیاده سازی سایت بصورت واکنش گرا
 • سئو مناسب برای موتورهای جستجو خصوصا گوگل
 • امکان فروش محصولات با تخفیف در دوره های زمانی مشخص
 • امکان تبدیل مشتریان به اعضای وفادار فروشگاه
 • امکان آمارگیری جامع و دقیق
 • پیگیری نتایج تبلیغات محصولات
 • مدیریت سفارش محصولات از هر نقطه و مکانی
 • امکان راه اندازی تالار گفتگوی مشتریان
 • امکان ارتباط با مشتری و راه اندازی سیستم مدیریت روابط مشتری
 • امکان چندربانه بودن در صورت نیاز
 • امکان نمایش اسلایدی تصاویر محصولات
 • و غیره

 

همه چیز با راه اندازی سایت فروشگاهی برای رشد کسب وکار آغاز می شود

مشاوره و کمک گرفتن برای انتخاب یک استراتژی کامل بازاریابی اینترنتی (بازاریابی دیجیتال، بازاریابی شبکه های اجتماعی) منحصر به فرد می تواند در رسیدن به اهداف عالی کسب وکار شما، مثمر ثمر واقع شود. پس با بکارگیری روش های بازاریابی آنلاین همچون ایمیل مارکتینگ، سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی و … به بهتر شدن کسب وکار شما می توان کمک کرد.

در انتها مخطبان عزیز می توانند در صورت تمایل با تماس با ما از تجربیات موفق  در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی و توسعه و بهینه سازی سایت های فروشگاهی از مشاوره و خدمات ویژه ما برخوردار شوند.

اشتراك گذاری نوشته