چه پسوند دامنه ای پیشنهاد می‌ شود؟

 

در اغلب مراجع و متخصصین ذکر شده که به غیر از قیمت، هیچ تفاوتی بین پسوندهای com ، net ، org ، info ، biz ، ir‎ و سایر پسوند ها وجود ندارد. بنابراین هر کدام که برای نام دامنه موردنظر آزاد باشد را می توان انتخاب و ثبت و رزرو کرد (چون ممکن است نام دامنه انتخابی شما برای پسوند ir. آزاد نبوده ولی برای پسوند com. آزاد باشد)

نکته : بهتر است در انتخاب پسوند دامنه حساسیت به خرج دهیم و پسوندی را انتخاب کنیم که به صرفه و مرتبط با موضوع فعالیت کسب و کار و وب سایت مورد نظر باشد. برای مثال دامنه با پسوند in یقینا متعلق به کشور هند می باشد و برداشت بازدیدکنندگان ایرانی می تواند از این پسوند متفاوت باشد. یا برای مثال انتخاب دامنه net برای کسب و کار  و سایت فروشگاهی مناسب نیست و چشم نواز و باب میل بازدیدکنندگان نیز نخواهد بود.

پس در حالت کلی اگر دانش و اطلاعات کافی در این رابطه دارید خود دامنه مربوطه را انتخاب کنید. در غیر این صورت صلاح هست که در انتخاب دامنه و پسوند مورد نظر با کارشناسان و افراد مطلع و صاحب تجربه مشورت فرمایید ( برای انتخاب دامنه و پسوند دامنه می توانید از مشاوره رایگان گروه مطو برخوردار باشید ).