بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی مبتنی بر وب، بازاریابی دیجیتالی، بازاریابی آنلاین یا آنلاین مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

در چند هزار سال پیش انسان ها در غارها زندگی می کردند و بعد از گذشت هزاره ها این سبک زندگی تغییر کرد و شهرها و روستاها را ساخته شدند و مردم در آن سکنی گزیدند و اینک در آغاز هزاره سوم، انسان ها در ابعاد مختلف در اینترنت زندگی می کنند. این روند تکامل هرگز متوقف نخواهد شد. نیاز به حضور بیش از  پیش در فضای مجازی حتی فرآیند کسب وکارها را تغییر داده و امروز شاهد دستاوردهای بزرگ آن همچون بازاریابی اینترنتی هستیم.

بطور کاملا خلاصه، صاحب هر کسب و کاری کافیست بشنود که در جایی جمعیت زیاد حضور دارند تا فرصت بالقوه ای که از گرد همایی این افراد بوجود آمده را در جهت رونق کسب و کار خود، یک خوش شانسی طلقی کرده و نهایت تلاش خویش را برای بهره گرفتن از موضوع بکار گیرد. بدین صورت، وابستگی امروزه نوع زندگی جوامع بشری باعث بوجود آمدن فرصت استثنایی در زمینه بازاریابی در فضای مجازی یا همان بازاریابی اینترنت بوجود آورد.

 

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین (Online Marketing) :

یک روش بازاریابی‌ نسبتا نوین هست که در آن از ابزارها و رسانه‌های آنلاین به منظور بهبود فرآیند کسب و کار استفاده می‌ شود. اولین مصداق بازاریابی اینترنتی، خود را به شکل تبلیغات در اینترنت نشان داد. تبلیغات اینترنتی برای اولین بار و به صورت بنر در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ در سایت هات‌وایر نمایش داده شد. این شروعی برای رویکرد نوینی به عنوان بازاریابی اینترنتی بود. اما بازاریابی اینترنتی تنها به نمایش تبلیغات در فضای مجازی ختم نشد. با گذشت دو دهه، امروز می توان بازاریابی اینترنتی را به عنوان مجموعه ای از روش های موثر بازاریابی در فضای مجازی (خصوصا فروشگاه های اینترنتی) دانست که شامل موارد زیر می باشند.

مطلب فوق تنها شروعی برای فهمیدن چیستیه بازاریابی اینترنتی بود. در ادامه با ارائه مقالات کاملا جداگانه و تخصصی، روش های معرفی شده فوق را بهمراه روش های کارا و موثر پرکاربرد آن تشریح خواهیم کرد.

 

مقالات مفید و مرتبط:

اشتراك گذاری نوشته